top of page

17 Aralık 2017

İş yoğunluğumdan dolayı S3 ile ilgilenemiyorum. Bu pazar erken kalktım ve çalışmayan motosiklet ile ilgilenebilir miyim acaba derken kendimi yan ayak sehpasının vidasını sökerken buldum, o anda fena bir yağmur başladı ve mecburen alet edevatı toplayıp içeri kaçmak durumunda kaldım, bugüne de kısmet değilmiş.

30 Aralık 2017

Integra'nın rahatlığı, işlerin yoğunluğu derken S3 ile hala ilgilenemedim. İş dönüşü açtım seleyi sıra ile başlayalım kontrollere dedim. 

1) Akü

Integra'dan takviye yaptım bir süre sonra çalıştırmak istediğimde, yine çalışmadı. Zaten biliyordum ama akü ihtimalini elemem iyi oldu.

2) Yan ayak müşürü

En çok ihtimal verdiğim nokta burası, ancak diğer motosikletlerde gördüğüm gibi mekanik (düğme) şeklinde bir müşür yok. Sanırım elektronik bir aksam var ve ben  anlamaya çalışırken, üst komşum ve 15 yaşlarındaki oğlu yanıma geldi. Komşum usta bir adam bildiğim kadarıyla, sorsanız ne iş yaptığını tam bilmiyorum ama elinden her iş gelir modunda birisidir. Yan ayak demirine karga burnu ile biraz baktı, yan ayağın açık ve kapalı pozisyonlarını deneyip, marşa basmamı istedi ve bundan değil kardeşim boşuna uğraşma, başka bir şey var dedi.

3) Diğer İhtimaller

Eyvah artık ustalık sanki bu durum, nasıl götüreceğim, kimi getireceğim diye düşünürken, komşumun oğlu buldum buldum diye  sevindi :) Kill switch dediğimiz motosiklet gidonlarının sağında bulunan kırmızı düğmeye bastı. Ben de yok artık canım, o kapalı olsa motordan hiç ses gelmez diye kendimi savunmaya çalışıyorum. Daha önce üç adet  motorum oldu ve kullandığım tüm motorlarda kill switch butonu kapalı iken motordan ses dahi çıkmazdı. Ancak S3'de bu durum biraz farklıymış, kill switch kapalı iken motosiklet çalışma sesleri çıkarıyor, ancak kesinlikle çalışmıyor. Ben de gelen sese istinaden hiç böyle bir şeye ihtimal vermedim. Ancak bir aylık motosiklet kullanamama hikayemin temelinde motorumu tanımama ve tecrübesizlik olduğu ortaya çıkınca biraz üzüldüm, sonra neye üzülüyorsun teknik bir sıkıntı olsa daha  mı iyiydi diyerek kendimi teselli ettim :)

2018-09-06_16-29-39KillSwitch.png
bottom of page