top of page

18 Kasım 2017

Randevulaştığımız gibi Önder Moto'ya Hamza Usta'nın yanına gittim, S3'ün benzin kaçırma  problemi için motosikletin tüm parçaları söküldü desem yeridir. Hamza usta büyük titizlikle tüm parçaları söktükten sonra bana sıkıntının nedenini gösterdi, fotoğraftan da anlayacağınız üzere benzin deposunun girişinde yer alan çok esnek plastikten yapılmış bir boru var ve bu plastik parça yırtılmış. Nedenini tam kestirememekle beraber genelde çukura girmekten veya yan yatmaktan kaynaklanıyormuş. Çözüm olarak önce plastiği sıcak birşey ile eritip birleştirdi, sonrasında da bir bisiklet gidonundan kestiği demir boruyu içine sabitleyerek fazla esnemesine engel oldu. 


 

7600 km'deyiz, hazır gelmişken 8K bakımını da aradan çıkartalım dedik. Yağ değişimi ile başladık (yanlış hatırlamıyorsam 1.1 lt yağ kondu) sonrasında hava filtresini kontrol edelim dediğinde, filtrenin yan sanayi takılmış ve çok kötü durumda olduğunu söyledi, onu da orjinali ile değiştirdik. Kayış, buji, fren balataları, varyatör kontrol edildi, balatalar yarı ömrünü geçmiş, henüz değiştirmeyeceğim.

3 Aralık 2017

Güzel bir Pazar sabahı kahvaltıya çıkmak istedik, maalesef S3'ü çalıştıramadık. Akü zayıflığı gibi sesler çıkarsa da yan sehpa müşüründen şüpheleniyorum. Acelemiz olduğu için ilgilenemedim, Integra'ya atlayıp onunla devam ettik :)

integragörsel.png
hero-image-row.png
bottom of page