top of page

RoadRunner'i Neden Sattık ?RoadRunner bizim 2016 yılında satın alıp 2 yıl gibi bir sürede üzerinde 17 ülke gezdiğimiz Honda'nın NC750D modeli motosikletimizdi. Daha satın aldığımız ilk günden itibaren çok güzel bir uyum sağladık bu demir parçası ile ve gittiğimiz hiçbir yerde bizi yarı yolda bırakmadı.

Peki bu kadar güzel bir motoru neden sattık ? :(

Aslında bu kararı almamızın iki temel nedeni var.

Birincisi, 7bin km'de iken aldığımız RoadRunner artık 42bin km'de. Bu, satmamız için temel bir neden olmamakla birlikte ikinci düşüncemiz ile birleşince kendimizi kandırma noktasında bu bahanenin arkasına sığındık :)


RoadRunner'i satmamızın ikinci ve en önemli nedeni ise 2018 yılı içinde uzun soluklu bir motosiklet turu planlamıyor olmamız :( Bu kararı vermek bizim için gerçekten çok üzücü oldu, ancak 15 günlük yıllık izinlerimizde koştur koştur tur yapmak, bunun için gereğinden fazla maliyete katlanmak bizim bu sene göze alamayacağımız bir harcama kalemi oldu.

Olsun abi motosiklet demek illa uzun yol mu demek, sürün işte Türkiye içinde diyenleri duyar gibiyim :)

Biz Minimal Yaşama Geçtik !

Yaptığımız geziler sırasında sürekli az eşyanın daha çok mutluluk getirdiğini gözlemledik ve yaşadık, bu düşünceye o kadar çok alıştık ki minimal yaşamı hayat standardımız haline getirdik. Bu felsefe ile uzun yola gitmeyeceksek 28.000 TL'lik bir motosikleti elimizde tutmak, her yıl 3000 TL'nin üzerinde Kasko + Sigorta + MTV maliyetine katlanmak yerine, yaptığımız aktiviteleri 10.000 TL'lik bir motosiklet ile de yapabilir miyiz sorusuna yöneldik.


Bu düşüncelerle 2017 Ekim ayında Ufaklık aramıza katıldı. Daelim S3 250 cc bir scooter, koca Integra'yı tahtından etti. Uzun bir süre denemeye tabii tutuldu Ufaklık, öncelikle işe gidiş geliş, İstanbul içi buluşmalar, ufak kamp kaçamakları derken 2018 Mayıs'ına kadar Integra'dan bir türlü kopma kararını veremedik. Ancak bize doğurduğu maliyet ve Ufaklığın ihtiyaçlarımızı karşıladığından emin olmamızın ardından çok güzel anılar biriktirdiğimiz yol arkadaşımızdan üzülerek ayrıldık. Biz hakkını veremeyeceğiz madem, başkalarını uçursun yeni maceralara dedik ve önünü açtık da diyebiliriz ;)

Integra gitti, gezme-tozma bitti mi peki ? Tabii ki hayır.

Takibe devam...

Elgezenleryolda76 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page