top of page

3. Bölüm / Braşov'a Doğru... 

2 gündür Bükreş'teyiz ve turist gibi gezmedik :) Yürüyerek sokak sokak keşfettik şehri. Bu sırada RoadRunner iyice dinlendi, artık hareket zamanı, hedef kuzeydeki Braşov! 

 

Yolumuz çok uzun değil ve yol üzerinde görmeyi hedeflediğimiz bir iki yer var. Braşovdaki konaklamamızı da çok merkezi olmayan bir yerde ayarladık. Hava hafif yağışlı ancak rahatsız etmiyor, keyifli bir sürüş ile Peleş Kalesine ulaştık.  

 

Harika yeşil bir manzara içinde süper bir şato! Romanya genelinde derebeylik dönemlerinden kalma çok fazla şato mevcut, bununla birlikte Peleş en renkli ve güzel korunmuşlarından bir tanesi. Çok fazla söze gerek yok, fotoğraflara bakabilirsiniz. 

 

 Braşov'a ulaşana kadar irili ufaklı birçok köy ve kasabadan geçtik ve hepsi çok muntazamdı. Braşov'daki konaklamamız SynConcept çok güler yüzlü genç bir ekip tarafından yönetiliyor ve yardım etme konusunda çok istekliler. Taksi ücretlerinin ucuz olmasını fırsat bilerek RoadRunner'i güvenli bir ortamda bırakıp taksi ile merkeze gittik. Taksi ücreti konusunda taksici ile anlaşamadık (İngilizce bilmiyordu) özellikle de rakamı göstermek istemedi önce 10Lei verdik sonra üzerine 5Lei daha verdik ve kavga gürültü taksiden indik. Aynı yolun dönüşünde ise önce taksiciye İngilizce biliyor musun diye sorarak binip normal fiyatın 6-7Lei olduğunu gördük ki bu da 2 € bile yapmıyor.  

 

Merkez çok büyük değil zaten, yürüyerek tamamını dolaşmak mümkün. Dolaşıp, karnımızı doyurduktan sonra kahve içelim dedik midemiz allak bullak oldu. Kahvenin yanında istediğimiz pasta alkollüymüş bir kaç çatal ağzımızın tadının bozulmasına yetti. 

 

Odamıza dönüp, dinlenelim yarın önce Drakula kovalayacağız, sonra da dünyanın en güzel motosiklet yolundan geçeceğiz. 

bottom of page