top of page

Hollanda'da Kullandığımız Uygulamalar 2022

Updated: Nov 6, 2022

Hollanda'ya ister turistik bir gezi planlayın isterseniz uzun zamandır burada yaşıyor olun, tam size göre bir liste ile karşınızdayız. Tam ihtiyacınız olan ve hayatınızı kolaylaştıracak onlarca mobil uygulamayı sizlerle paylaşıyoruz.


Hollanda'ya taşındığımızdan beri farklı amaçlarla onlarca uygulama indirip denedik ve birçok uygulama artık işimize yaramadığı için telefonumuzdan silindi. Farklı amaçlarla kullandığımız uygulamaların bir kısmı size hitap etmeyebilir, ancak işinize yarayacak ve henüz duymadığınız bir uygulama ile sizi tanıştıracağımıza eminiz. Sizi detaylarda boğmadan yazıyı mümkün olduğunca kısa tutarak tamamlamaya çalışacağız.


Hollanda'da Kullanılan Popüler Mobil UygulamalarHava Durumu

Bir yere gitmeden veya herhangi bir plan yapmadan önce hava durumu kontrolü kaçınılmaz ve bunun için genelde şu iki uygulama kullanılıyor;


Buienradar

Kısa bir zaman dilimi(birkaç saatlik) için hava tahmini yapıp, seçtiğiniz bölgede yağmur yağacağı zaman uyarı veren bir uygulamadır.

Buienalarm

Hava durumu, yağmur ihtimali, rüzgar hızı gibi bilgiler için kullanabileceğiniz bir uygulamadır.


Araba İlişkili

Araç sahibi olmadan önce kiralama işlemleri için, kendi aracınızı aldıktan sonra da park etme, şarj etme vb tüm işlemlerinizi aşağıdaki uygulamalar üzerinden sağlayabilirsiniz.


Green Wheels

Kısa süreli araç kiralama uygulaması, biz aktif olarak kullanmadık. SnappCar'ı keşfettikten sonra bu uygulama biraz atıl kaldı.

Snapp Car

Uygun fiyatlı araç kiralama ve aracınızı kiraya verme uygulaması. Biz, özellikle ev taşıma sürecinde bu uygulamayı sıklıkla kullandık.

Charge Assist

Araç şarj uygulaması. Hibrit veya elektrikli araç sahiplerinin vazgeçilmez uygulamalarından biri.

Shell Recharge

Araç şarj uygulaması. Hibrit veya elektrikli araç sahiplerinin vazgeçilmez uygulamalarından biri.


Parkmobile

Araç park uygulaması. Parkmetre'den ödeme yapamadım, sürem doldu gibi sıkıntıları düşünmeyin.

Flitsmeister

Radar, kamera ve hız sınırı bildirim uygulaması.