top of page

VPN ile Booking'den Yurtiçi Rezervasyon

Malumunuz Türkiye'de Booking.com sitesinin faaliyetleri bazı nedenlerden dolayı durduruldu. Rezervasyon yapmak için siteye girdiğiniz aşağıdaki gibi bir mesajla karşılaşıyorsunuz.

Opera5.png

Biz de diğer herkes gibi yurtdışı rezervasyonlarımızda Booking sitesini kullanmaya devam ettik. Ancak yurtiçi konaklama ihtiyacımız olduğunda, bu konuda biraz araştırma yapma ihtiyacı duyduk. Yaptığımız araştırmalar Booking sitesinin, Türkiye'yi altyapısından çıkarmadığını, VPN ile siteye girecek olursanız rezervasyon yapabileceğiniz öğrendik.

booking.png

Birçok VPN yöntemi mevcut, bunlardan sadece bir tanesini sizinle paylaşalım istedik.

Opera Browser kullanarak VPN yapmak için öncelikle bilgisayarınıza Opera'yı kuralım.

www.opera.com/tr/computer linkini kullanarak masaüstü versiyonunu indirebilirsiniz.

Opera1.png

İndirilenler klasörünüzde (siz farklı bir konum ayarlamadıysanız) yükleme dosyasını göreceksiniz. Bu dosyayı açıp "Next" veya "İleri" tuşları ile yüklemeyi sonuna kadar götürelim. Sonra da yüklediğimiz Opera'yı açalım.

Opera2.png
Opera3.png

Yukarıdaki işaretli VPN yazısına çift tıklayarak kapalı durumda olan eklentiyi ON durumuna getirip, sanal konumunuzu da Avrupa yapabilirsiniz.

Opera4.png

Bundan sonra Booking sitesine girdiğinizde herhangi bir uyarı görmeyeceksiniz. İster yurtiçi ister yurtdışı rezervasyonlarınızı rahatlıkla yapabilirsiniz. Hazır rezervasyonları Booking üzerinden yapabiliyorken %10 iade kazanmak ister misiniz ?

logo-booking-150.png
bottom of page