VPN ile Booking'den Yurtiçi Rezervasyon

Malumunuz Türkiye'de Booking.com sitesinin faaliyetleri bazı nedenlerden dolayı durduruldu. Rezervasyon yapmak için siteye girdiğiniz aşağıdaki gibi bir mesajla karşılaşıyorsunuz.

Biz de diğer herkes gibi yurtdışı rezervasyonlarımızda Booking sitesini kullanmaya devam ettik. Ancak yurtiçi konaklama ihtiyacımız olduğunda, bu konuda biraz araştırma yapma ihtiyacı duyduk. Yaptığımız araştırmalar Booking sitesinin, Türkiye'yi altyapısından çıkarmadığını, VPN ile siteye girecek olursanız rezervasyon yapabileceğiniz öğrendik.

booking.png

Birçok VPN yöntemi mevcut, bunlardan sadece bir tanesini sizinle paylaşalım istedik.

Opera Browser kullanarak VPN yapmak için öncelikle bilgisayarınıza Opera'yı kuralım.

www.opera.com/tr/computer linkini kullanarak masaüstü versiyonunu indirebilirsiniz.

İndirilenler klasörünüzde (siz farklı bir konum ayarlamadıysanız) yükleme dosyasını göreceksiniz. Bu dosyayı açıp "Next" veya "İleri" tuşları ile yüklemeyi sonuna kadar götürelim. Sonra da yüklediğimiz Opera'yı açalım.

Yukarıdaki işaretli VPN yazısına çift tıklayarak kapalı durumda olan eklentiyi ON durumuna getirip, sanal konumunuzu da Avrupa yapabilirsiniz.

Bundan sonra Booking sitesine girdiğinizde herhangi bir uyarı görmeyeceksiniz. İster yurtiçi ister yurtdışı rezervasyonlarınızı rahatlıkla yapabilirsiniz. Hazır rezervasyonları Booking üzerinden yapabiliyorken %10 iade kazanmak ister misiniz ?

logo-booking-150.png

Seyahat etmeyi seven bir çiftin sıradan/sıradışı maceraları

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde 2008 yılında başlayan arkadaşlığımız, sevgimiz günümüze kadar süre geldi. Bu süre içinde gerek yurtiçi gerekse yurtdışı birçok noktaya seyahat fırsatımız oldu. En güzel anılarımızı bu seyahatlerde yaşadığımızı ve hayatın da hızlı akışından dolayı birçok şeyi gün geçtikçe unuttuğumuzu farkedince bu blog kaçınılmaz oldu…

  • Black Instagram Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black YouTube Icon