top of page

Yeni Şirketimi Açıklıyorum!Yurt dışında yaşama fikri iki üç yıldır gündemimizde olmasına rağmen, bu hayalimizi gerçekleştirecek hiç bir adımda bulunmamıştık. Bununla birlikte arkadaş ortamlarında bu muhabbet açılınca herkesin kafasında farklı fikirler olduğu ortaya çıkıyordu. Kimi insanlar bu fikri korkutucu buluyor, doğup büyüdüğü yerden, ailesinden ve sevdiklerinden uzaklaşma konusuna soğuk bakıyordu. Bazı arkadaşlarımız Avrupa'nın birçok noktasında Türklere karşı ırkçılığın devam ettiğini savunuyor, gidenlerin memnun olmadığından bahsediyordu. Gitme fikrine sıcak bakan bazı arkadaşlarımız, kapağı hızlı bir şekilde AB'nin herhangi bir noktasına atmanın , sonrasında şartları iyileştirmenin doğruluğundan bahsediyorlardı. Bizim de içinde bulunduğumuz azınlık bir grup ise "ben bu taşınma işini bir defa yaşamak istiyorum, bundan dolayı tüm beklentilerimi karşılayacağından emin olduğum doğru şirketi bulmadan bu maceraya atılmak istemiyorum" diyorduk.


Beklentimizin neler olduğu noktasında kendi içimizde standartları oturtmaya başlamıştık.

*Gideceğimiz şehir kesinlikle İstanbul gibi kalabalık olmamalı

*Toplu taşıma ağı gelişmiş olmalı

*Hayata sıfırdan başlayacağımız için geçim şartları çok yüksek bir yer olmamalı

*Şehir içinde koşu, yürüyüş vb etkinlikler için yeterli yeşil alan olmalı

*Öncelikle İngilizce konuşmamızın yeterli olduğu bir şirket olmalı

*Normalde TR'de çok fazla seyahat gerektiren işim için, seyahat oranı %10'u geçmemeli

*İş-Sosyal hayat dengesini sağlamaya özen göstermeli

*Maaş konusunda tatmin edici olması yeterli, çok para kazanmak gibi bir hayalimiz yok.


İş başvurularımda bu şartları göz önünde bulunduracağım diye kendime söz veriyordum. Bununla birlikte Amsterdam gibi pahalı bir şehir, yaşamak istediğimiz şehirler listesinde ilk sırayı Barselona ile paylaşıyordu. Ayrıca İngiltere'nin AB'den ayrılması gündemde olduğu için, birçok büyük firma genel müdürlüklerini Amsterdam'a kaydırmıştı. Bu da IT sektöründe iş arayanlar için büyük bir fırsattı.


Amsterdam şehrinde şirket dilini İngilizce kabul etmiş firmalardan biri olan Booking.com böylece radarıma girdi. Sunduğu fırsatlar ve çalışanlarına verdiği değer noktasında beklentilerimin üzerine çıkan bu şirkette çalışmak benim için bir mutluluk verici olacaktır.Özellikle Amsterdam'a yerleşme noktasında sağladıkları yardımlar ve kolaylıklar, sizin şirket için ne kadar değerli olduğunuzu gösteriyor. Bununla birlikte eşinizin adaptasyonu noktasında organize ettikleri çalışan eşlerine özel buluşma ve kaynaşma etkinlikleri, aileye verdikleri değere örnek verilebilir.


Siz de bu güzel şirketin bir parçası olmak isterseniz careers.booking.com adresinden açık pozisyonları kontrol edebilirsiniz. Booking hakkında sormak istediğiniz tüm soruları yorum olarak paylaşabilirsiniz.

143 views0 comments

Recent Posts

See All

Commenti


bottom of page